• Community Favorites + 2 honorable mentions

    • Entrepreneur: Scaling Company

      • Winner
        • Eric Rosow, Diameter Health, Farmington
      • Honorable mention
        • Kevin Hart, Green Check Verified, New Haven
        • Tie
          • Christien Ducker, Safety Management Systems, Norwalk
          • Samantha Roseme, Assured Quality Homecare, Norwich
    • Entrepreneur: Scalable Venture

      • Winner
        • Jared Zima, Reliefwax, Berlin
      • Honorable mention
        • Earl Valencia, Plentina, Westport
        • Adji Cisse, Flawless Fro, West Haven
    • Entrepreneur: Main Street
      • Winner
        • James Perkins, Elite Soccer Performance, Berlin
      • Honorable mention
        • Lindsay Arakelian Grega, Lindsay’s Handmade Ice Cream, Norwalk
        • Vincent Federici, Drumroll Coffee Roasters, Wethersfield
    • Entrepreneur: Social Good
      • Winner
        • Erica Morrison, WaxPax Solutions, Torrington
      • Honorable mention
        • Janoye Williams, The Momentum Foundation, Glastonbury
        • Isaac Nketia, Auxil Tech Foundation, East Hartford
    • Entrepreneur: Student

      • Winner
        • Jared Zima, Reliefwax, Berlin
      • Honorable mention
        • Adji Cisse, Flawless Fro, West Haven
        • Erica Morrison, WaxPax Solutions, Torrington
    • Venture: Revenue

      • Winner
        • Plentina, Westport
      • Honorable mention
        • Healthy is the Way, West Hartford
        • INI Sips, New Britain
    • Venture: Pre-Revenue

      • Winner
        • History Chip, Bethlehem
      • Honorable mention
        • Encapsulate, Farmington
        • Tie
          • VeraDermics, West Hartford
          • VeyeZER, Guilford
    • Community Builder

      • Winner
        • Shaenna Taylor, Bridgeport Strong, Bridgeport
      • Honorable mention
        • Nicole Wagner, LambdaVision, Farmington
        • Avi Smith Rapaport, We Care Computers, West Hartford
    • Space

      • Winner
        • Cultured Studios, Cultured AF, New London
      • Honorable mention
        • UConn Technology Incubation Program, UConn, Farmington
        • YARDwork Co-working, Litchfield
    • Program

      • Winner
        • Masheen, Avon [2nd year-in-a-row]
      • Honorable mention
        • Digital Media CT, Stamford
        • Nassau Re/Imagine Incubator, Hartford
    • Funding

      • Winner
        • Brendan Lynch, Sharpe Capital, Newington
      • Honorable Mention
        • Denise Bahr, Something Wolfy, Westport & Bridgeport
        • Upward Labs, Hartford
    • Economic Development

      • Winner
        • Tie
          • Angela Wong, City Center Danbury, Danbury
          • Lindy Lee Gold, DECD, Hartford
      • Honorable Mention
        • Travelers, Hartford
    • Event

      • Winner
        • Career DECA Virtual Fundraiser with CT Food Bank, Adji Cisse, West Haven
      • Honorable mention
        • InsurTech Hartford Innovation Challenge, InsureTech Hartford, Hartford
        • Hebron Maple Festival, Windham Regional Chamber of Commerce, Hebron
    • Education

      • Winner
        • Jesse Lewis, Jesse Lewis Choose Love Movement, Newtown
      • Honorable Mention
        • Christine Lawlor-King, Connecticut Invention Convention, Hartford
        • Yvonne Donaghy, The Center For Dance Arts, Torrington
    • Corporate/Institution
      • Winner
        • Travelers, Hartford
      • Honorable mention
        • Nassau Re/Imagine Incubator, Hartford
        • Something Wolfy, Westport & Bridgeport